Czy noszenie dzieci w chustach jest trudne? Przekonaj się o tym na specjalnych warsztatach dla matekW czerwcu 2017 r. grupa kobiet z Holandii zebrała się, aby porozmawiać o karmieniu piersią dziecka. Temat był dla nich ważny, ponieważ większość ich dzieci jest karmiona piersią.

Jedna z uczestniczek uznała, że trudno jest znaleźć wystarczającą ilość informacji na temat karmienia piersią i zapytała, co można zrobić inaczej. Warsztaty dały uczestnikom możliwość podzielenia się swoimi odkryciami i doświadczeniami na ten temat z innymi uczestnikami, którzy również mogą być zainteresowani tym tematem.

Ludzie coraz bardziej interesują się chustonoszeniami. Powinniśmy zauważyć, że noszenie dziecka do łóżka od dawna było częścią codziennej rutyny matki do niedawna. Jednak obecnie rośnie zainteresowanie rodziców, którzy chcą czerpać różnego rodzaju satysfakcję z noszenia noworodka podczas snu – i uważają tę czynność za idealny sposób na trzymanie ich blisko siebie.

Na tych warsztatach dowiesz się, jak się nosić i jak to jest nosić dziecko. Da Ci również wgląd w różne sposoby noszenia dziecka w różnych kształtach i rozmiarach.

Rośnie zapotrzebowanie na noszenie dziecka w miejscu pracy i jest to coraz trudniejsze. Chcemy dowiedzieć się więcej na ten konkretny temat i dowiedzieć się, jak wygodnie nosić niemowlęta z chustami na głowie.

Każdy może nosić dziecko z chustą. Dlatego ważne jest, aby ludzie byli świadomi zagrożeń i obowiązków związanych z noszeniem dziecka.

To nie jest takie proste, jak się wydaje. Wiele kobiet nie lubi pomysłu noszenia dzieci, zwłaszcza w domu i często powoduje kłótnie między nimi a ich partnerami lub rodzicami. Niektóre mamy chcą zostać w domu, ale chcą mieć lepszy sposób na zabieranie ze sobą dzieci wszędzie. Są też tacy, którzy po prostu nie chcą mieć kłopotów z ciągłą opieką nad dzieckiem, gdy wychodzą na zakupy lub w interesach.

Nie da się przestać nosić niemowląt z chustami na głowie lub jakimkolwiek elementem garderoby. W przeciwieństwie do innych materiałów, których możemy użyć, chusty są bardzo trudne do noszenia.

Dzisiejsze społeczeństwo jest bardzo zróżnicowane, co oznacza, że kobietom łatwo jest czuć się niekomfortowo nosząc chustę w miejscach publicznych. Kobieta wymaga wielkiej odwagi, aby nosić hidżab lub burkę w miejscach publicznych i nadal czuć się komfortowo, gdy jej córka jest blisko. Kwestia chustonoszenia jest jednak inna, ponieważ większość rodziców uważa to za coś, czego ich dzieci powinny doświadczyć w pierwszych latach życia. Jak możemy się upewnić, że takie przeżycie pozostanie w naszej rodzinie?

Warsztaty mają na celu dostarczenie informacji o tym, jak radzić sobie z tym problemem i dostarczać rozwiązania. Przeprowadzimy również ćwiczenia polegające na odgrywaniu ról z matkami, aby uzyskać lepszy wgląd w to, co robią, gdy są poza pracą, co robią, gdy nie są w pracy i jak się czują w tej sytuacji.

Wszyscy wiemy, że noszenie dziecka na szyi może wywołać u nas stres i niepokój. Fakt, że dziecko jest trzymane w nosidełku z chustą nie ułatwia sprawy.

Na warsztacie porozmawiamy o tym, jak tak naprawdę jest dla matek noworodków, jak to wpływa na ich aktywność poznawczą i pobudzenie emocjonalne, aby móc lepiej radzić sobie z tym wyzwaniem. Porozmawiamy również o tym, jak możemy coś z tym zrobić.

W zeszłym tygodniu poprosiliśmy Cię o wzięcie udziału w warsztatach i odpowiedź na pytanie – czy trudno jest nosić niemowlęta w chustach?

Nadeszły odpowiedzi.

Większość z nich stwierdziła, że noszenie niemowląt z chustami NIE jest trudne, ale niektórzy z nich byli zaskoczeni, jak trudno jest nosić niemowlęta i/lub noworodki!

Pod koniec dnia wszyscy jesteśmy matkami. Bez względu na to, jaka jest twoja wiara lub gdzie mieszkałeś w dzieciństwie. Musimy być odpowiedzialni za nasze dzieci i ich dobro. Niestety noszenie na co dzień niemowląt z chustami na głowie nie jest łatwym zadaniem dla kobiet w konserwatywnych krajach.