Czy noszenie dzieci w chustach jest trudne? Przekonaj się o tym na specjalnych warsztatach dla matekWiosenne przyjście dziecka na świat to czas radości i nieskończonych wyzwań. Jednym z nich jest noszenie małego brzdąca w chuście. Nie każda mama czuje się pewnie w tej materii, dlatego warto skorzystać z rozsądnego rozwiązania: warsztatów z noszenia maluchów w chustach.

Na szczęście, coraz więcej młodych mam poszukuje pomocy, by stać się prawdziwymi ekspertami w tej sztuce! Takie warsztaty to prawdziwa gratka dla każdej matki, zwłaszcza dla takich, które niedawno przeżyły narodziny malucha.

Podczas takich warsztatów obecni są profesjonaliści, którzy przekazują wam cenne informacje i wskazówki dotyczące tego, jak nosić malucha w chuście. Uczestnicy dowiadują się o sposobach, jak dołożyć sobie i swojemu dziecku pewności i bezpieczeństwa podczas nooszenia. Mamy dowiadują się odpowiednie techniki noszenia oraz rodzaje chust, które pasują do ich stylu życia.

Dzięki warsztatom, mamy mogą potrenować umiejętności noszenia malucha oraz poznać rady na temat odpowiedniego dopasowania chusty do ciała dziecka. Profesjonaliści i specjaliści podpowiadają również, jak praktykować noszeina w bezpieczny sposób oraz jak zapewnić ułożenie malucha.

Dla wielu matek noszenie dziecka w chuście jest wielką niewiadomą – czasem widzimy noszących swoje dzieci rodziców, ale nadal nie potrafimy odnaleźć się w tej sytuacji. Jeśli Ty też nie jesteś pewna tego, czy tworzenie tradycyjnej chusty może być dla Ciebie łatwe, specjalne warsztaty dla matek będą dla Ciebie idealnym wyborem!

Wzięcie udziału w takich warsztatach bardzo Ci pomoże. Najpierw specjaliści omówią z Tobą rodzaje nosideł, które urzekły Cię zdjęciami i opisami. Po tym przejdziemy do praktycznych ćwiczeń – Twój instruktor pokaże Ci, jak praktycznie nawiązać chustę.

Ponadto na warsztatach masz okazję dyskutować o swoich obawach i ocenić, czy nosidełko faktycznie spełnia Twoje oczekiwania. Często instruktorzy są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania i doradzić, który rodzaj noszenia bardziej spełnia twoje preferencje.

Noszenie dziecka w chuście jest bardzo proste. Zaraz po znalezieniu odpowiedniego rodzaju chusty powinnaś uczyć się jej wiązania postawionymi przez Ciebie krokami. Za każdym razem, gdy potrzebujesz, możesz poprosić instruktora o pomoc i radzić się go na temat technik wiązania chusty, jak również uczyć się efektywnego rozwiązywania problemów z dzieckiem w tym nosidełku.

Więc czy zamierzałaś od dawna brać udział w warsztatach dla matek, dotyczacych noszenia dzieci w chustach? To najlepszy moment na to – dowiedz się już teraz, jak łatwo i szybko można uczyć się tego umiejscowienia! Zaufaj innym mateczkom i dowiedz się wiacej o gestii nosicielstwa – to idealna okazja do spotkań towarzyskich!

Większości matek noszenie dzieci w chustach kojarzy się jedynie z trudem. Jednak czyż noszenie dziecka w chuście musi być obarczone dodatkowym stresem? Wbrew obiegowym opiniom – nie. Z pomocą specjalnych warsztatów dla mam zaoferowanych przez Polskie Stowarzyszenie Noszenia Dzieci (PLUK), zarówno przyszłym, jak i doświadczonym mamom stanie się to prostsze.

Polskie Stowarzyszenie Noszenia Dzieci (PLUK) jest organizacją non-profit, która od ponad 10 lat propaguje noszenie dzieci w chustach i nosidełkach bezpiecznie i wygodnie oraz udostępnia materiały i narzędzia w tym celu. PLUK oferuje warsztaty dotyczące noszenia dziecka w chustach, aby mamy mogły skorzystać z praktycznej wiedzy ekspertów jako forma wsparcia.

Na warsztatach rodzice będą mieli okazję do szkolenia z racji prowadzonego treningu, precyzyjnych instrukcji, a także z całodniowej obserwacji podczas ćwiczeń. Rodzice będą mieli również okazję połączyć się ze sobą – tworzyć społeczność i udostępniać swoje doświadczenia wnoszone na warsztaty przez ekspertów od noszenia niemowlaka.

Warsztaty obejmują dużo ważnych informacji dotyczących ochrony kręgosłupa, bezpieczeństwa podczas noszenia, korzyści przebywania blisko rodzića dla dziecka oraz ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy będą również uczyć się różnych społeczek noszenia – kangura, frontpack itp., które bardzo ułatwią im codziennies życie z maluszkiem.