Konsultacje indywidualne

warsztaty chustowe WrocławKażda nowa sytuacja jest dla małego dziecka i świeżo upieczonego rodzica sporym wyzwaniem. Motanie w chuście często wydaje się być niezwykle skomplikowane. Jest zatem bardzo ważne, by zarówno rodzice, jak i dziecko, przy pierwszych próbach wiązania chusty czuli się komfortowo i bezpiecznie. Dobrze jest uczyć się pod okiem osoby kompetentnej, która oprócz własnego doświadczenia, ma również przygotowanie merytoryczne i dysponuje lalkami do ćwiczeń, a także bogatym zbiorem różnych chust i nosideł (chusty tkane, elastyczne, kółkowe, nosidła mei tai, ergonomiczne, hybrydowe).

WP_20150203_008Proponuję Państwu zatem indywidualne konsultacje z zakresu noszenia dzieci w chustach i nosidłach. Każde spotkanie poprzedzone jest wywiadem na temat doświadczeń i oczekiwań rodziców oraz szczególnych potrzeb dziecka. Konsultacje trwają ok. 2 godzin, uczymy jednego lub dwóch wiązań. Każde wiązanie najpierw pokazuję na lalce, potem ćwiczymy wspólnie z rodzicami na lalkach, a dopiero, gdy rodzice czują się gotowi, wiążemy chustę na dziecku. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice nabierają wprawy w wiązaniu zanim pierwszy raz zawiążą swoje dziecko, a to minimalizuje stres obu stron w tej nowej sytuacji. Doradzam, jaką chustę lub nosidło wybrać w zależności od potrzeb rodziców i wieku dziecka. W szczególnych przypadkach kontaktuję się ze specjalistami z dziedziny neurologii dziecięcej i fizjoterapii w celu dobrania najkorzystniejszego sposobu noszenia.

WP_20150202_002Podczas konsultacji odpowiadam na wszelkie pytania a dodatkowo dla usystematyzowania wiadomości rodzice mogą otrzymać instrukcje wiązań w formie pisemnej, by móc później ćwiczyć samodzielnie. Po spotkaniu zwykle pozostaję w kontakcie z rodzicami. W razie potrzeby udzielam dodatkowych darmowych konsultacji mailowo, telefonicznie lub w ramach „Powtórki z motania” w Centrum Urwisek. Wszystko po to, by rodzice mieli pewność, że wiążą prawidłowo, a co za tym idzie, noszą swoje dzieci wygodnie i bezpiecznie.