Aktualności Bez kategorii 11 stycznia 2013

Noszenie dzieci w chustach – powracająca tradycja. Wystawa zdjęć w Mediatece.

UWAGA!!! NOWA GODZINA FINISAŻU!!! WYKŁAD ZACZYNAMY O GODZ. 11:00!!

W dniach 17- 31 stycznia 2013 zapraszamy do wrocławskiej Mediateki na wystawę fotografii pt. Noszenie dzieci w chustach – powracająca tradycja.

Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie Klub Kangura, warszawskie Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna oraz Pracownie Filmu i Starej Fotografii w Michałowie.
Zdjęcia obrazujące tradycje noszenia dzieci w chustach w dawnej oraz współczesnej Polsce uzupełniają zdjęcia etniczne z Azji, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Niezwykłe archiwalne fotografie z początku poprzedniego stulecia przeplatają się z pięknymi zdjęciami wykonanymi już w XXI wieku zarówno w Europie jak i na innych kontynentach.

Szkoła Noszenia Przywiązanie współorganizuje tę wystawę, przygotowuje część współczesną i etniczną fotografii a także stronę merytoryczną wystawy.

Podczas trwania wystawy poprowadzimy wykłady na temat noszenia dzieci w chustach. Zapraszamy!

Wernisaż: czwartek 17 stycznia 2013 r.

o godz.17:30-19:00 Chustowe ABC – wykład z pokazem wiązań

Podczas wykładu prowadzące opowiedzą o tym, jak bezpiecznie nosić dziecko w chuście, jak rozwija się kręgosłup niemowlęcia, dlaczego w ogóle warto nosić, jakie są rodzaje chust i nosideł oraz na co zwracać uwagę przy wyborze pomocy do noszenia dzieci.

Prowadzenie: Ewa Owczarewicz – liderka Klubu Kangura, certyfikowana doradczyni noszenia Die Trageschule Dresden, instruktorka Szkoły Noszenia Przywiązanie, mama Zuzanny i Gustawa.

Finisaż: czwartek 31 stycznia 2013 r.

o godz.11:00-12:30 Odkryj zalety noszenia – wykład z pokazem wiązań

Prowadzące przedstawią zalety noszenia dzieci w chustach, opowiedzą o tym jakie korzyści czerpią z tego zarówno dorośli, jak i dzieci, jakie potrzeby zaspokaja noszenie, skąd wiemy, że bycie blisko rodzica jest jedną z podstawowych potrzeb niemowlaka oraz zademonstrujemy przeróżne możliwości, jakie niosą ze sobą chusty i nosidła ergonomiczne.

Prowadzenie: Anna Zin – liderka Klubu Kangura, certyfikowana doradczyni noszenia Die Trageschule Dresden, instruktorka Szkoły Noszenia Przywiązanie, mama Franka oraz bliźniaczek Niny i Helenki.