Aktualności Bez kategorii 10 czerwca 2016

NOWOŚĆ!!! Profesjonalny pakiet szkoleń wspierających rozwój: infant handling wg NDT Bobath i warsztaty chustowe

NOWOŚĆ!! PROFESJONALNY PAKIET SZKOLEŃ WSPIERAJĄCYCH ROZWÓJ

W czerwcu proponujemy Państwu wyjątkowy pakiet szkoleń wspierających rozwój dziecka i kompetencje rodziców.

Zapraszamy Państwa na dwa spotkania: w sobotni poranek poznacie tajniki tzw. infant handling, czyli takiej pielęgnacji noworodków, która wspiera ich rozwój ruchowy, zaś w niedzielę zapraszam na naukę dwóch podstawowych wiązań dla najmniejszych dzieci: kieszonki i kangurka.

MODUŁ PIERWSZY – SPRAWNY MALUCH W RĘKACH MAMY I TATY, CZYLI CODZIENNA PIELĘGNACJA DZIECKA OCZAMI FIZJOTERAPEUTY NDT BOBATH (TZW. INFANT HANDLING)

IMG_5418

Warsztat wprowadza Rodziców w tajniki opieki nad malutkim dzieckiem  – techniki podnoszenia malucha (także po to aby włożyć go do chusty) noszenia go na rękach, trzymania go podczas kąpieli, ubierania, zmiany pieluchy. Czynności z pozoru proste, a jednak mogące przysporzyć wiele stresu rodzicom a wielu kłopotów maluchom. Dlaczego? Ponieważ sposób w jaki podnosimy leżące dziecko, czy sposób w jaki je nosimy w dużej mierze wpływa na kształtowanie jego wzorców ruchowych. Co to oznacza? Jeśli maluszek prezentuje np. zbyt dużo napięcia z tyłu swojego ciała, co objawia się nadmiernym odginaniem do tyłu, albo odginaniem główki musimy podnieść go tak aby zabezpieczyć jego pozycję, aby wspomóc pracę mięśni z przodu jego ciała (czyli mm brzuszka) a nie dalej powodować jeszcze większe, silniejsze odgięcia.   Podobnie z asymetrią ciała, musimy takie pozycje do noszenia dobrać aby przeciwdziałały jego asymetrii.

IMG_5516

Handling daje też poczucie bezpieczeństwa rodzicom, dając możliwość znalezienia jak najwygodniejszych pozycji tak dla malucha jak dla rodzica.

W wielu przypadkach to właśnie prawidłowa pielęgnacja pozwala zapobiec powstawaniu częstych u dzieci problemów ruchowych a ponadto w tym pierwszym okresie życia sama w sobie jest wspaniałą stymulacją rozwoju.

Warsztaty to także propozycje zabaw z maleńkim dzieckiem, omówienie doboru kolorów, propozycje stymulacji wzroku, słuchu, organizacji miejsca zabawy dla maluszka w domu.

Program:

1. Podnoszenie i odkładanie dziecka
  2. Różne sposoby noszenia dzieci na rękach, adekwatne do wieku a także problemów maluchów.
  3. Najczęstsze problemy rucowe u małych dzieci- – co z tym zrobić?
  4. Jak wykąpać malucha żeby czuł się bezpiecznie – wanienka czy wiaderko oraz o kąpieli w dużej wannie.
  5. Ubieramy i rozbieramy maluszka – o wkładaniu ubranek przez głowę oraz jak ubrać malucha nie podnosząc go z podłoża.
  6. Zmiana pieluchy
  7. Bawimy się
  8. Na zakończenie – o czym pamiętać nosząc malucha w chuście – czyli kilka słów o zabezpieczeniu naszego kręgosłupa

NAJBLIŻSZE TERMINY: 18 i 25 czerwca, godz.9.30-11.30 (warsztat pielęgnacji 17.06 powiązany z warsztatem chustowym 18.06, warsztat pielęgnacji 25.06 powiązany z warsztatem chustowym 26.06)

MIEJSCE: Klub Dwulatka „URWISEK” przy ul. Wejherowskiej 28 we Wrocławiu!!!

W RAZIE PYTAŃ DZWOŃ: 608-283-870

MODUŁ DRUGI: WARSZTATY CHUSTOWE

_MG_1309

ZAPISZ SIĘ JEŚLI CHCESZ:

• by twoje dziecko szybciej się uspokajało i dłużej spało
  • odkryć korzyści płynące z bliskiego fizycznego kontaktu z dzieckiem
  • pomóc dziecku, gdy boli je brzuszek lub ma kolkę
  • wspierać rozwój stawów biodrowych swojego dziecka
  • odzyskać dwie wolne ręce

W PROGRAMIE SZKOLENIA CHUSTOWEGO:

• najlepsze wiązania dobrane do potrzeb rodziców i wieku dziecka
  • praktyczne wskazówki doświadczonej instruktorki noszenia i fizjoterapeutki
  • dużo ćwiczeń praktycznych
  • indywidualne sprawdzenie poprawności wiązań przez instruktorkę
  • część teoretyczna zawierająca odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania

CO ZYSKASZ:

• praktyczną umiejętność prawidłowego zawiązania chusty
  • wiedzę o zasadach układania dziecka w chuście i chustowym BHP
  • umiejętność dobrania idealnej dla Ciebie i Twojego dziecka pomocy do noszenia
  • praktyczne umiejętności przydatne w codziennej pielęgnacji malucha

warsztaty chustowe Wrocław

HARMONOGRAM:

Warsztat obejmuje naukę dwóch podstawowych wiązań dla najmłodszych dzieci (od urodzenia): kieszonki i kangurka. Kieszonka jest najczęściej używanym i najprostszym wiązaniem na początek przygody chustowej. Kangurek zaś będzie idealny na lato, przewiewny i wygodny. Oba zapewniają prawidłową pozycję maluszka i wspierają jego rozwój psychoruchowy.

NAJBLIŻSZE TERMINY: 19 i 26 czerwca, godz.10:00 – 12.30

MIEJSCE: Klub Dwulatka „URWISEK” przy ul. Wejherowskiej 28 we Wrocławiu!!!

W RAZIE PYTAŃ DZWOŃ: 502-061-483

*******************************************************************************************

ZAPISY: info@przywiazanie.szkola.pl

KOSZT CAŁEGO PAKIETU: 160 pln/1 os. plus dziecko, 210 pln/2 os. plus dziecko