Aktualności Bez kategorii 24 września 2014

Międzynarodowy Tydzień Bliskości

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ BLISKOŚCI 2014

Pamięci Adama „Wąskiego” Popiela. Wspieramy rehabilitację Janka Popiela

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Międzynarodowego Tygodnia Bliskości (International Babywearing Week), który w tym roku obchodzić będziemy w dniach 5-11 października (wydarzenie na FB)

Materiał o Międzynarodowym Tygodniu Bliskości i o historii Janka i jego rodziny, wyemitowany w Faktach TVP3 8 października 2014:

Tydzień Bliskości to cykl imprez: wykładów, spotkań, happeningów, warsztatów etc., organizowanych na zasadzie wolontariatu w całej Polsce.

Tegoroczna wrocławska edycja Tygodnia Bliskości będzie wyjątkowa.
Chcemy bowiem wesprzeć leczenie i rehabilitację
Janka Popiela ( Wąscy-pomagamy przyjaciołom ) – dzielnego małego człowieka, który boryka się z wieloma trudnościami związanymi z wcześniactwem. Janek urodził się w 24. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie
700 g. Lekarze nie dawali mu wielkich szans na przeżycie. Ale Janek jest wyjątkowy i bardzo waleczny. Dziś ma już prawie roczek i wymaga stałej opieki wielu specjalistów. Chcemy też tegoroczny Tydzień Bliskości we Wrocławiu zadedykować pamięci taty dzielnego Janka – Adama „Wąskiego” Popiela, który  toczył swoją walkę z okrutnym rakiem. Niestety walka była nierówna i Adama nie ma dziś już z nami.
Wszystkie pieniądze zebrane podczas wrocławskich obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości 2014 zostaną przekazane
na konto Janka Popiela założone w Fundacja „Jak dobrze jest żyć”.

Adam i Janek

(Janek z tatą)

Wszyscy organizatorzy, instruktorzy, prowadzący zajęcia nie pobierają wynagrodzeń za udział w projekcie.We Wrocławiu w tym roku planujemy między innymi:
• warsztaty chustowe
• salsę z dzieckiem w chuście (z udziałem Pani Izy Torres)
• warsztat pielęgnacji noworodka wg metody NDT Bobath
• spotkanie z doulą
• zajęcia z doradczynią laktacyjną
• warsztaty dla dzieci z chustą w tle
• zajęcia plastyczne dla dzieci
• warsztaty blw i inne imprezy towarzyszące

Organizatorzy wydarzenia: Szkoła Noszenia Przywiązanie , RUDA KITA ,
 Mama w mieście Wrocław- Jagoda Dyląg.

 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

 

5-10-2014 NIEDZIELA

10:00-12:00 Warsztaty chustowe dla początkującychzapraszamy rodziców maluszków od 0 do ok. 5 m-ca życia. Nauczymy się podstawowego wiązania dla maluszków z chusty tkanej.

Miejsce: Urwisek, ul. Wejherowska 28

Prowadzenie: Anna Zin – certyfikowana doradczyni chustowa Die Trageschule, właścicielka Szkoły Noszenia Przywiązanie, prywatnie mama trzech chuściochów: Franka, Niny i Heleny

Cena wywoławcza: 35 pln 1 os. plus dziecko, 50 pln 2 os.  plus dziecko

Zapisy: info@przywiazanie.szkola.pl, tel: 502-061-483, ilość miejsc ograniczona

———————————————————————————————————————-

10:00-14:00 Indywidualne konsultacje z fizjoterapeutąprzyjdź, jeśli masz pytania dotyczące rozwoju fizycznego i motorycznego twojego malucha. Jedyna w swoim rodzaju możliwość konsultacji z doświadczoną fizjoterapeutką.

Miejsce: Czekoladziarnia, ul. Połaniecka 17

Prowadzenie:  mgr Joanna Kucypera – terapeuta NDT- Bobath  basic oraz baby, hipoterapeuta, terapeuta metody Hallwick (pani Asia rehabilituje m.in. Janka Popiela, dla którego całe to wydarzenie się kręci)

Cena wywoławcza: 30 pln

Zapisy:  asiakucypera@gmail.com , tel:  606-951-445, ilość miejsc ograniczona

————————————————————————————————————————-

13:00-15:00 Warsztaty chustowe dla zaawansowanych  – zapraszamy rodziców dzieci starszych (od 6 m-ca życia). Nauczymy się dwóch wiązań na plecach: plecaka z koszulką i plecaka z krzyżem. Przymierzymy się też do nosideł ergonomicznych.

Miejsce: Urwisek ul. Wejherowska 28

Prowadzenie: Anna Zin – certyfikowana doradczyni chustowa Die Trageschule, właścicielka Szkoły Noszenia Przywiązanie

Cena wywoławcza: 35 pln 1 os. plus dziecko, 50 pln 2 os.  plus dziecko

Zapisy: info@przywiazanie.szkola.pl, tel: 502-061-483

 

————————————————————————————————————————- ——-

6-10-2014 PONIEDZIAŁEK

 

10:30-11:30 Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-4 lata – na zajęciach ulepimy z kolorowej masy solnej śliczne jeżyki, a także pobawimy się farbami. Będziemy malować pędzlami, pieczątkami oraz palcami! Prosimy przynieść fartuszki lub ubranie na zmianę.

Miejsce:  Ruda Kita, ul. Jedności Narodowej 93a

Prowadzenie: Ewa Małkiewicz – plastyczka i animatorka, która prowadzi regularne warsztaty dla dzieci w kilku miejscach we Wrocławiu (m.in. Klubodzieciarnia, ACI Pozytywka, Handlowa Galeria Sztuki Art G) oraz tworzy rekwizyty teatralne.

Cena wywoławcza: 10 pln/dziecko

Zapisymitro1@interia.pl, tel: 661 494 661

———————————————————————————————————————————–

12:30- 15:30 Kurs udzielania pierwszej pomocy u dzieci i niemowląt –  Zapraszamy wszystkich rodziców pragnących zapewnić swoim dzieciom jak najlepszą opiekę poprzez znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Miejsce: Piękna Helena, Łokietka 6, 50- 243 Wrocław

Prowadzenie: Magdalena Kotwicka (www.segurobhp.pl) –  instruktorka pierwszej pomocy certyfikowana przez jedną z największych organizacji międzynarodowych szkolących w tym zakresie Emergency First Response
Cena wywoławcza: 50 pln
Zapisy: biuro@segurobhp.pl z dopiskiem „Kurs pierwszej pomocy Międzynarodowy Tydzień Bliskości” ,  ilość miejsc ograniczona
——————————————————————————————————————————————–

15:15-15:45 Kołysanki dla maluszków i brzuszków  „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”zapraszamy wszystkich rodziców i nie tylko na zajęcia muzyczne prowadzone przez muzyków z Narodowego Forum Muzyki, podczas których nauczymy się śpiewać kilku kołysanek (i tych dawnych i współczesnych)

Miejsce: Czekoladziarnia, ul. Połaniecka 17

Prowadzenie:  Muzycy z Narodowego Forum Muzyki

Cena wywoławcza: dobrowolna składka do puszki dla Janka

Zapisy: http://nfm.wroclaw.pl/pospiewajmi#proj (z dopiskiem: Czekoladziarnia, Połaniecka) lub mailowo: anna.wilczynska@nfm.wroclaw.pl, tel: 501-334-143

——————————————————————————————————————————————–

16:00-17:30 Warsztaty pielęgnacji niemowląt wg metody NDT Bobath grupa 1-sza dla rodziców maluszków od 0 do 3 m-cyzapraszamy rodziców niemowląt oraz tych dopiero spodziewających się maluszków na praktyczne warsztaty, podczas których doświadczona fizjoterapeutka nauczy uczestników, w jaki sposób opiekować się maluchem, by było to bezpieczne dla jego kręgosłupa. Dowiecie się więc, jak sprawnie przebierać, podnosić, przewijać i przekładać maluszka

Miejsce: Czekoladziarnia, ul. Połaniecka 17

Prowadzenie:  mgr Joanna Kucypera – terapeuta NDT- Bobath  basic oraz baby, hipoterapeuta, terapeuta metody Hallwick

Cena wywoławcza: 20 pln

Zapisy: asiakucypera@gmail.com , tel:  606-951-445, ilość miejsc ograniczona

———————————————————————————————————————————————

17:30-19:00 Warsztaty pielęgnacji niemowląt wg metody NDT Bobath grupa 2-ga dla rodziców dzieci powyżej 3 m-ca życiazapraszamy rodziców niemowląt na praktyczne warsztaty, podczas których doświadczona fizjoterapeutka nauczy uczestników, w jaki sposób opiekować się maluchem, by było to bezpieczne dla jego kręgosłupa. Dowiecie się więc, jak sprawnie przebierać, podnosić, przewijać i przekładać maluszka

Miejsce: Czekoladziarnia, ul. Połaniecka 17

Prowadzenie:  mgr Joanna Kucypera – terapeuta NDT- Bobath  basic oraz baby, hipoterapeuta, terapeuta metody Hallwick

Cena wywoławcza: 20 pln

Zapisy: asiakucypera@gmail.com , tel:  606-951-445, ilość miejsc ograniczona

———————————————————————————————————————————————–

7-10-2014 WTOREK

 

11:30-12:00  Zajęcia muzyczne dla dzieci 0-2 latka, czyli Pani Ula zaczarowuje maluchy – Dzieci w wieku 0-2 lata słuchają specjalnie dobranych śpiewanek i rytmiczanek wykonywanych przez nauczyciela, gromadząc doświadczenia i wzbogacając swój słownik muzyczny. Na zajęciach używamy zwiewnych chusteczek, piłeczek i innych pomocy. Muzyka śpiewana jest wyłącznie „na żywo”, nie jest odtwarzana z płyty.

Miejsce: Autorska Szkoła Muzyki Allegretto, ul. Wejherowska 28

Prowadzenie: Urszula Polak – Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dyrygowania, dyrygentka, nauczycielka rytmiki, absolwentka seminariów Gordonowskich, prywatnie mama Marcela, dla dzieci po prostu Pani Ula

Cena wywoławcza: 18 pln/dziecko

Zapisy: biuro@szkolamuzyki.wroclaw.pl , tel: 600-441-763

————————————————————————————————————————————————-

16:00- 17:30 Zajęcia rozwojowe dla dzieci 5- 6 letnich z wykorzystaniem elementów Programu „Zabaw FundaMentalnych” –  Zajęcia kształtują poczucie sukcesu oraz zapewniają wszechstronną stymulację rozwoju wszystkich inteligencji dziecka.
Miejsce: Piękna Helena, Łokietka 6, 50- 243 Wrocław

Prowadzenie: Jagoda Dyląg, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, plastyk. Prowadzi warsztaty plastyczne i rozwojowe dla dzieci w wieku 3- 7 lat. www.mamawmiesciewroclaw.wix.com/mwmw

Cena wywoławcza: 20 pln/dziecko

Zapisy:  mamawmiesciewroclaw@gmail.com lub formularz na stronie internetowej w zakładce kontakt, ilość miejsc ograniczona

———————————————————————————————————————————————

8-10-2014 ŚRODA

10:00-11:30 Konsultacje laktacyjneindywidualne porady dla mam karmiących, borykających się z problemami związanymi z laktacją (zastoje, nawały, ból brodawek itp…itd…), dla pań w ciąży zagrożonej i mam z wszelkimi zaburzeniami laktacji

Miejsce: Ruda Kita, ul. J. Narodowej 93a

Prowadzenie: Justyna Walczak – mama dwóch wspaniałych dziewczynek. Ukończyła kurs Promotor Karmienia Piersią w Centrum Nauki o Laktacji. Bliska jest jej filozofia La Leche League aby pomagać, wspierać i dać siłę kobiecie. Na co dzień udziela porad w ramach poradni JustLacta.

Cena wywoławcza: 50 pln

Zapisy: kontakt@konsultacjelaktacyjne.pl , tel.: 513-206-801

 —————————————————————————————————————————————————

12:00-13:30 Warsztaty ekologicznego pieluszkowania –  zajęcia z zakresu wielopieluchowania – od A do Z – jak, czemu i po co, czego używać, czego unikać, na co zwracać uwagę, jakie wkłady i firmy wybrać.

Podczas zajęć będzie możliwość zakupienia pieluszek NappiMe. 10% dochodu ze sprzedaży zasili konto Janka Popiela.

Miejsce: Klubodzieciarnia, ul. Skarbowców 64

Prowadzenie: Monika Krąglak – doświadczona ekomama trzech chłopców, właścicielka NappiMe – polskiej marki pieluszek wielorazowych

Cena wywoławcza:  dobrowolne datki do puszki dla Janka

Zapisy: bez zapisów, kontakt do prowadzącej: 515-697-686

 ——————————————————————————————————————————————-

13:30-15:30 Warsztaty fotograficzne „Jak z niczego zrobić pamiątkę na lata– Warsztaty fotograficzne dla wszystkich mam, które chciałyby robić swoim dzieciom lepsze zdjęcia – nie tylko profesjonalnym sprzętem, ale także zwykłym aparatem cyfrowym lub telefonem. Przypomnimy sobie z lekcji plastyki zasady kompozycji, wypróbujemy kilka magicznych zdjęciowych sztuczek oraz wspólnie przygotujemy rekwizyty, które urozmaicą nasze domowe portrety. Nie zabraknie oczywiście wspólnego pstrykania i sesji na pamiątkę.

Miejsce: Klubodzieciarnia, ul. Skarbowców 64

Prowadzenie: Monika Dawidowicz – fotografka, blogerka (http://mobloguje.pl/), mama rocznego Pulpeta

Cena wywoławcza:  20 pln/os.

Zapisy:  mobloguje@gmail.com

————————————————————————————————————————————————–

17:00-18:00 Joga dla kobiet (również w ciąży, oprócz pań w pierwszym trymestrze) –  Joga inspirowana metodą B.K.S. Iyengara wzmacnia i uelastycznia ciało, koi emocje i rozjaśnia myśli. Pozwala nam lepiej zrozumieć sygnały płynące z ciała i zaprzyjaźnić się nim, takim, jakie ono jest.

Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą niekrępujący strój do ćwiczeń, matę (jeśli ktoś posiada), nie można jeść 2h przed zajęciami.

Miejsce: Ka.Joga,  Pl. Macieja 5a

Prowadzenie: Katarzyna Kamińska – instruktorka jogi, mama Tytusa i Leona. Jej zajęcia w dużej mierze skierowane są do kobiet, które wspiera w odkrywaniu w mocy i mądrości ciała.

Cena wywoławcza:  10 pln

Zapisy: kas.kaminska@gmail.com

—————————————————————————————————————————————————

9-10-2014 CZWARTEK

 

11:00-12:00 Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-4 lata – na zajęciach ulepimy z kolorowej masy solnej śliczne jeżyki, a także pobawimy się farbami. Będziemy malować pędzlami, pieczątkami oraz
palcami! Prosimy przynieść fartuszki lub ubranie na zmianę.
Miejsce: Klubodzieciarnia, ul. Skarbowców 64

Prowadzenie: Ewa Małkiewicz – plastyczka i animatorka, która prowadzi regularne warsztaty dla dzieci w kilku miejscach we Wrocławiu (m.in. Klubodzieciarnia, ACI Pozytywka, Handlowa Galeria Sztuki Art G)
oraz tworzy rekwizyty teatralne.

Cena wywoławcza: 10 pln/dziecko

Zapisy: ania@klubodzieciarnia.pl

 ———————————————————————————————————————————————– 

12:00-14:00 Zamotana salsa :  Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju zajęcia Salsy (i nie tylko)  z dzieckiem w chuście! Pomysłodawcą zajęć jest Izabela Torres – właścicielka i instruktorka Torres Art Studio. Przed rozpoczęciem zajęć doświadczona instruktorka noszenia – Pani Ania Zin ze Szkoły Noszenia Przywiązanie pomaga bezpiecznie zamotać dziecko w chustę lub nosidło. Karaibskie rytmy zapewniają energię i świetny nastrój, a przy tym dają wspaniałą bliskość z dzieckiem. Na zajęcia potrzebne jest zabranie ze sobą obuwia zmiennego oraz wygodnego stroju oraz w miarę możliwości własnej chusty.Jeśli umiesz samodzielnie wiązać chustę, możesz przyjść trochę później. Tańczyć zaczynamy o godz. 13:00

Miejsce: Torres Art Studio, ul. Św. Antoniego 2-4, Brama C, III piętro

Prowadzenie: Izabela Torres i Fernando Torres Pineda  – taniec, Anna Zin – instruktarz wiązania chusty

Cena wywoławcza : 20 pln

Zapisy: wroclaw@torres.com.pl, tel: 607-344-133

————————————————————————————————————————————————

13:00-15:00 Warsztaty z twórczego przetwarzania CIUCHÓW na ciuszki: Upcykling to forma wtórnego przekształcania odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Na warsztatach będzie można własnoręcznie wykonać niepowtarzalny ciuszek dla swojego dziecka zamieniając dawno nie noszony lub zniszczony CIUCH rodzica. Wystarczy igła z nitką, chęć i wyobraźnia. Na miejscu dostępne będą wszystkie potrzebne akcesoria krawieckie i pasmanteryjne. Do dyspozycji będą również trzy maszyny do szycia. Przynieś ze sobą ciuch, który chcesz przerobić. Najlepiej bluzę dresową,  t-shirty lub koszule.

Miejsce: Ruda Kita, ul. Jedności Narodowej 93a

Prowadzenie: Daria Milanowska – twórczyni marki MioUnico , pod szyldem której tworzone były najpierw unikalne pieluszki wielorazowe, a obecnie niepowtarzalne, modne i niezwykle praktyczne nerki.  Prywatnie mama Milenki i Olafa, którym szyje również upcycklingowe ubranka. Weronika Gołębiewicz – od niedawna również tworząca pod szyldem Mio Unico . Prywatnie mama Antka i Zosi.  Razem stanowią duet kipiący kreatywnymi pomysłami.

Cena wywoławcza : 15 pln

Zapisy: miounico@wp.pl

 

—————————————————————————————————————————————————-

10-10-2014 PIĄTEK

 

10:00-11:30 Warsztaty masażu Shantala –  Masaż Shantala to okazja do spędzenia czasu z dzieckiem, budowy więzi z nim, danie mu poczucia bezpieczeństwa i spokoju! W czasie zajęć nauczysz się masować Twojego niemowlaka, ale także starsze dzieci i poznasz elementy masażu osoby dorosłej. Zapraszamy rodziców zarówno niemowlaków od 6 tygodnia życia jak i starszych dzieci oraz tych oczekujących na dziecko.

Miejsce: Czekoladziarnia, ul. Połaniecka 17

Prowadzenie: mgr Marlena Przewłocka-Gągała – fizjoterapeuta, kosmetolog, instruktor Masażu Shantala, metody McKenzie, KinesiologyTaping, nauczyciel akademicki i doktorantka AWF Wrocław , Wydział Fizjoterapii http://www.fizjo-care.wroclaw.pl/

Cena wywoławcza: 25 pln/dziecko

Zapisy: m.przewlocka87@gmail.com, tel: 695-756-516

—————————————————————————————————————————————————

11:30-12:45  Warsztaty z fizjoterapeutą dla kobiet w ciąży i młodych mam – W czasie zajęć dowiesz się,  jak radzić sobie z dolegliwościami w czasie ciąży i okresie połogu takimi jak: bóle kręgosłupa , drętwienie kończyn, obrzęki nóg i rąk, rozstępy, wzmocnienie mięśni brzucha czy problemy laktacyjne. Pokażemy najlepsze ćwiczenia ruchowe, masaż prenatalny a także najnowszą metodę fizjoterapeutyczną -plastrowanie Kinesiology Taping!

Miejsce: Czekoladziarnia, ul. Połaniecka 17

Prowadzenie: mgr Marlena Przewłocka-Gągała – fizjoterapeuta, kosmetolog, instruktor Masażu Shantala, metody McKenzie, KinesiologyTaping, nauczyciel akademicki i doktorantka AWF Wrocław , Wydział Fizjoterapii http://www.fizjo-care.wroclaw.pl/

Cena wywoławcza: 25 pln

Zapisy: m.przewlocka87@gmail.com, tel: 695-756-516

—————————————————————————————————————————————————

 13:00-16:00 Warsztaty z psychologiem „Emocje naszych dzieci” – zajęcia adresowane do rodziców i opiekunów, którzy chcą jeszcze lepiej rozumieć swoje pociechy i pomagać im w nazywaniu i wyrażaniu emocji.
Miejsce: Czekoladziarnia, ul. Połaniecka 17

Prowadzenie: Anna Łopuch – psycholog, pracuje w z dziećmi w przedszkolach, prowadzi
warsztaty i spotkania dla rodziców. Prywatnie szczęśliwa żona i mama
Andrzejka, Marysi, Janka i Mateusza.

Cena wywoławcza: 30 pln/1 rodzic, 45 pln/2 rodziców

Zapisy: ania@lopuch.com.pl

—————————————————————————————————————————————————

16:10-16:40 Kołysanki dla maluszków i brzuszków J  „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”zapraszamy wszystkich rodziców i nie tylko na zajęcia muzyczne prowadzone przez muzyków z Narodowego Forum Muzyki, podczas których nauczymy się śpiewać kilku kołysanek (i tych dawnych i współczesnych)

Miejsce: Czekoladziarnia, ul. Połaniecka 17

Prowadzenie:  Muzycy  z Narodowego Forum Muzyki

Cena wywoławcza: dobrowolna składka do puszki dla Janka

Zapisy: http://nfm.wroclaw.pl/pospiewajmi#proj (z dopiskiem: Czekoladziarnia, Połaniecka) lub mailowo: anna.wilczynska@nfm.wroclaw.pl, w razie pytań tel: 501-334-143

 ————————————————————————————————————————————————

18:00-20:00 Warsztaty dla par spodziewają się dziecka „Oswoić lęk” –  doświadczona doula opowie o obawach dotyczących porodu i początków rodzicielstwa oraz o sposobach radzenia sobie z nimi (w tym o roli nieprzerwanego wsparcia douli).

Miejsce: Fundacja Evangelium Vitae, ul. Rydygiera 22-28

Prowadzenie: Joanna Kozakiewicz – doula (www.kimjestdoula.pl), doradca życia rodzinnego, koordynatorka szkoły rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae, prywatnie mama Juli.

Cena wywoławcza : dobrowolne datki do puszki dla Janka

Zapisy: joanna.kozakiewicz@fev.wroclaw.pl, tel: 516-455-887, ilość miejsc ograniczona: maks. 10 par

—————————————————————————————————————————————————-

11-10-2014 SOBOTA

12:00-13:30 Warsztaty BLW – Bobas Lubi Wybór (ang. Baby Lead Weaning)- zapraszamy rodziców wraz z siedzącymi maluszkami w wieku od 6 miesięcy w górę oraz wszystkich tych, którzy szykują się do pierwszej jedzeniowej przygody swoich pociech i chcieliby dowiedzieć się na czym polega metoda żywieniowa BLW i „z czym się ją je”

Miejsce: Ruda Kita, ul. Jedności Narodowej 93A

Prowadzenie: Anna Michałowska i Anna Smereka- prywatnie chustujące mamy zaangażowane w wychowanie swych córek, Poli i Poli, w duchu Rodzicielstwa Bliskości, przyszłe doradczynie chustowe (certyfikat Clauwii uzyskają w grudniu 2014)

Cena wywoławcza: 30 zł

Zapisy:  g.anna@orange.pl; tel. 503-129-114 lub 530-683-198

 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: logo_przywiazanie

 

Torres Art Studio

 

Ruda Kita

Mama w mieście Wrocław Jagoda Dyląg

IBW

Fundacja Jak Dobrze jest Żyć

Miejsca:

 

Torres Art Studio

 

Klubodzieciarnia

czekoladziarnia

logo_urwisek_2013_maly

Ruda Kita

Piękna Helena

Ka.Joga

Allegretto

Fudacja Evangeliium Vitae

Partnerzy:

Mio Unico

Fizjo-Care

nappime

JustLacta

nel

 

Sponsorzy:

 

Little Frog

Tula

Natibaby

Lenny Lamb

PellicanoBaby

Mam Ochotę Na

Matronat:

 

 

Doula w Polsce

 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_shop() in /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/footer.php:4 Stack trace: #0 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template.php(770): require_once() #1 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template.php(716): load_template() #2 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/general-template.php(92): locate_template() #3 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/single.php(28): get_footer() #4 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/platne/se...') #5 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/platne/se...') #6 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/index.php(17): require('/home/platne/se...') #7 {main} thrown in /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/footer.php on line 4