Aktualności Bez kategorii 11 stycznia 2013

Noszenie dzieci w chustach – powracająca tradycja. Wystawa zdjęć w Mediatece.

UWAGA!!! NOWA GODZINA FINISAŻU!!! WYKŁAD ZACZYNAMY O GODZ. 11:00!!

W dniach 17- 31 stycznia 2013 zapraszamy do wrocławskiej Mediateki na wystawę fotografii pt. Noszenie dzieci w chustach – powracająca tradycja.

Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie Klub Kangura, warszawskie Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna oraz Pracownie Filmu i Starej Fotografii w Michałowie.
Zdjęcia obrazujące tradycje noszenia dzieci w chustach w dawnej oraz współczesnej Polsce uzupełniają zdjęcia etniczne z Azji, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Niezwykłe archiwalne fotografie z początku poprzedniego stulecia przeplatają się z pięknymi zdjęciami wykonanymi już w XXI wieku zarówno w Europie jak i na innych kontynentach.

Szkoła Noszenia Przywiązanie współorganizuje tę wystawę, przygotowuje część współczesną i etniczną fotografii a także stronę merytoryczną wystawy.

Podczas trwania wystawy poprowadzimy wykłady na temat noszenia dzieci w chustach. Zapraszamy!

Wernisaż: czwartek 17 stycznia 2013 r.

o godz.17:30-19:00 Chustowe ABC – wykład z pokazem wiązań

Podczas wykładu prowadzące opowiedzą o tym, jak bezpiecznie nosić dziecko w chuście, jak rozwija się kręgosłup niemowlęcia, dlaczego w ogóle warto nosić, jakie są rodzaje chust i nosideł oraz na co zwracać uwagę przy wyborze pomocy do noszenia dzieci.

Prowadzenie: Ewa Owczarewicz – liderka Klubu Kangura, certyfikowana doradczyni noszenia Die Trageschule Dresden, instruktorka Szkoły Noszenia Przywiązanie, mama Zuzanny i Gustawa.

Finisaż: czwartek 31 stycznia 2013 r.

o godz.11:00-12:30 Odkryj zalety noszenia – wykład z pokazem wiązań

Prowadzące przedstawią zalety noszenia dzieci w chustach, opowiedzą o tym jakie korzyści czerpią z tego zarówno dorośli, jak i dzieci, jakie potrzeby zaspokaja noszenie, skąd wiemy, że bycie blisko rodzica jest jedną z podstawowych potrzeb niemowlaka oraz zademonstrujemy przeróżne możliwości, jakie niosą ze sobą chusty i nosidła ergonomiczne.

Prowadzenie: Anna Zin – liderka Klubu Kangura, certyfikowana doradczyni noszenia Die Trageschule Dresden, instruktorka Szkoły Noszenia Przywiązanie, mama Franka oraz bliźniaczek Niny i Helenki.

 

   


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_shop() in /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/footer.php:4 Stack trace: #0 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template.php(770): require_once() #1 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template.php(716): load_template() #2 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/general-template.php(92): locate_template() #3 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/single.php(28): get_footer() #4 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/platne/se...') #5 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/platne/se...') #6 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/index.php(17): require('/home/platne/se...') #7 {main} thrown in /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/footer.php on line 4