O mnie

ANNA ZIN:

najbardziej doświadczona doradczyni chustowa we Wrocławiu. Swoją przygodę z propagowaniem noszenia rozpoczęła w 2007 roku od prowadzenia spotkań Klubu Kangura. W 2009 roku rozpoczęła cykl szkoleń w Die Trageschule® Dresden, zakończony w 2010 roku tytułem Certyfikowanego Doradcy Noszenia  Die Trageschule® Dresden. W 2015 roku ukończyła też kurs akredytacyjny Akademii Noszenia Dzieci, a w 2018 roku dołączyła do zespołu trenerskiego tej szkoły. Cały czas aktywnie uczy rodziców, jak bezpiecznie nosić dzieci w chustach i nosidłach ergonomicznych. Prowadzi też program mentorski dla doradców oraz szkoli kolejnych kandydatów na doradców.

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO.

Instruktorka masażu Shantala po kursie w Polskiej Szkole Masażu Shantala.

Uczestniczka szkoleń z zakresu pielęgnacji neurorozwojowej niemowląt i dzieci w 1-szym roku życia.

Absolwentka studiów podyplomowych na Collegium Civitas z zakresu Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga.

Dlaczego zajmuję się uczeniem rodziców noszenia w chustach i masażu Shantala?

Na początku mojej rodzicielskiej drogi czułam się zagubiona i sfrustrowana. Stosując się do rad zawartych w popularnych poradnikach dla rodziców, próbowałam swojego synka przyzwyczaić do samodzielnego zasypiania, leżenia w łóżeczku, przystosowania się do z góry narzuconego planu dnia.  Jednakże mój syn miał zupełnie inne oczekiwania, które z ogromną siłą i oddaniem każdego dnia manifestował. Całymi dniami mógłby leżeć na mnie,  uwielbiał być noszony i kołysany, spał idealnie tylko wtedy, kiedy czuł mnie przy sobie. Wszelkie próby odłożenia go do łóżeczka kończyły się ogromną rozpaczą. Serce podpowiadało mi, by zaspokajać potrzeby synka, by go dużo nosić i przytulać lecz naturalne instynkty zostały przytłumione tym, co wyczytałam w poradnikach. Na szczęście z pomocą przyszli państwo William i Martha Sears i ich książki. Przeczytanie “Zasypiania bez płaczu” było jak powrót do domu, jak oddech ogromnej ulgi i potwierdzenie tego, co tak naprawdę zawsze wiedziałam.  To wówczas bez wyrzutów sumienia zabrałam synka na noc do mojego łóżka i wreszcie zaczęłam się wysypiać,  przestałam się stresować częstym karmieniem piersią, rozpoczęłam przygodę z noszeniem w chustach i masowaniem. Te doświadczenia zmieniły zarówno moje spojrzenie na rodzicielstwo, na wychowanie dzieci, jak i życie zawodowe. Od tej pory wychowanie dzieci stało się dużo łatwiejsze i bardziej przyjemne, a zawodowe ścieżki zawiodły mnie na kursy doradcze i studia z zakresu NVC.

Chusty były dla mnie niezwykłym odkryciem. Ciepło, bliskość, błogie uczucie radości z bycia razem, poczucie siły i matczynych umiejętności, cudowny spokój mojego synka, który wreszcie przestał płakać. Chciałabym, żeby każdy rodzic mógł poczuć to samo, by rodzicielstwo dla każdego było cudownym, spokojnym, przyjemnym doświadczeniem.

Nic bowiem tak nie uszczęśliwia rodzica,

jak widok wtulonego w niego,

spokojnego, bezpiecznego i szczęśliwego malucha.

Masaż Shantala stał się kolejnym narzędziem tworzenia więzi, które wykorzystuję z ogromną przyjemnością zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Polecam go rodzicom wszystkich dzieci, i tych całkiem malutkich i starszych, a zwłaszcza takich, które cierpią z powodu kolek, nadwrażliwości dotykowej, zaparć, niespokojnego snu, zaburzeń czucia głębokiego.

Wszystkim rodzicom życzę przede wszystkim rodzicielstwa spójnego z ich życiowymi wartościami.

CERTYFIKATY I DYPLOMY:

CCF20140108_00000

CCF20140108_00001

CCF20140108_00002

AND kurs podstawowy

CCF20140108_00003

Przeczytaj także relację z IV Ogólnopolskiej Konferencji Noszenia Dzieci, stworzoną przeze mnie i Martę Żurek na potrzeby strony Akademii Noszenia Dzieci: http://www.akademianoszenia.pl/pokonferencyjne-refleksje/