Aktualności Artykuły Bez kategorii 7 listopada 2018

SEDNO Stowarzyszenie Edukatorów i Doradców Noszenia

Chciałam Wam dziś napisać o pewnym niezwykłym przedsięwzięciu, którego inicjatorkami są doradczynie z różnych szkół noszenia. Chodzi o Stowarzyszenie Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO.  Znajdziesz nas również na Facebooku.

Mam zaszczyt być jedną z założycielek i członkinią tego Stowarzyszenia. Na czym polega nasza działalność?

  • Przede wszystkim na międzyszkolnej wymianie doświadczeń. Podczas spotkań rozmawiamy o tym, co nam się sprawdza, jakie mamy dobre praktyki związane z konkretnymi wiązaniami, rozbieramy wiązania na czynniki pierwsze, dzielimy się doświadczeniami.
  • Tworzymy kodeks etyczny pracy doradcy. To dla nas bardzo ważne, by środowisko doradców kierowało się pewnymi wspólnymi standardami. Okazuje się, że mimo tego, że pochodzimy z różnych szkół noszenia, jesteśmy w stanie stworzyć wspólny, spójny dokument zawierający etyczne zasady postępowania.
  • Prowadzimy rozmowy z fizjoterapeutami dziecięcymi pytając ich o to, w jakich sytuacjach chusta może być wspierająca dla rozwoju dziecka, a w jakich może ten rozwój hamować, czy utrudniać. Bierzemy „na tapetę” m.in. sytuacje związane ze wzmożonym i obniżonym napięciem mięśniowym, dysplazją stawu biodrowego, asymetrią ułożeniową i neurologiczną, zaburzeniami integracji sensorycznej itp.
  • Szkolimy się http://fbs-soft.de/nl-lng/altilev/index.html , szkolimy i szkolimy, m.in. pod okiem znanych fizjoterapeutów Pawła Zawitkowskiego i Agnieszki Słoniowskiej, po to, by uczyć jeszcze lepiej i by noszenie w chuście było jak najbardziej wspierające dla każdego malucha i każdego rodzica.
  • Tworzymy program mentorski dla młodych doradców. Chcemy, by bardziej doświadczeni doradcy mogli w praktyce dzielić się swoją wiedzą i przekazywać dobre praktyki, biorąc pod opiekę doradców z krótszym stażem lub zaraz po kursach.

Jeśli jesteś doradcą i chciałbyś/chciałabyś dołączyć do naszego Stowarzyszenia SEDNO, zapraszamy do kontaktu przez Facebook lub przez mail: kontakt.sedno@gmail.com

Leave a Reply


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_shop() in /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/footer.php:4 Stack trace: #0 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template.php(770): require_once() #1 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template.php(716): load_template() #2 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/general-template.php(92): locate_template() #3 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/single.php(28): get_footer() #4 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/platne/se...') #5 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/platne/se...') #6 /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/index.php(17): require('/home/platne/se...') #7 {main} thrown in /home/platne/serwer110624/public_html/przywiazanie.szkola.pl/wp-content/themes/przywiazanie/footer.php on line 4