Aktualności Bez kategorii 30 czerwca 2016

Warsztaty fizjoterapeutyczno-chustowe w Family Cafe

Kopia przywiazanie_chusty_street_missmedula_net-8661
Na wakacje nasze zajęcia wyjeżdżają do zaprzyjaźnionej kawiarni z pysznym jedzeniem i kawą, czyli do Family Cafe. Serdecznie zapraszamy zatem na lipcowe zajęcia fizjoterapeutyczno-chustowe na ul. Krzycką 83c/1c (wejście od ul. Przyjaźni).

Noszenie dziecka w chuście to niezwykle przyjemne doświadczenie, a przy tym niosące ze sobą wiele korzyści, takich jak:
• wzmacnianie relacji między rodzicem a dzieckiem
• redukcja kolek
• mniej płaczu
• spokojniejszy sen maluszka
• większa pewność rodziców
• zapobieganie depresji poporodowej
• i hormonalny oksytocynowy haj 🙂

Do tego wszystkiego chusta może też być elementem terapii w przypadku niektórych problemów rozwojowych. Nie zastąpi jednak codziennej pielęgnacji maluszka, która także może być bardzo wspierająca dla dzieci. Dlatego ważne jest, by rodzice podczas noszenia, podnoszenia, trzymania, karmienia, ubierania dziecka robili to w taki sposób, który będzie jak najbardziej pomagał dzieciom w rozwoju, Stąd nasz pomysł na to, by zaproponować Państwu dwa szkolenia w jednym: infant handling i chustowanie jednego dnia w Family Cafe.

MODUŁ PIERWSZY – INFANT HANDLING WG NDT BOBATH, CZYLI CODZIENNA PIELĘGNACJA DZIECKA WSPIERAJĄCA JEGO ROZWÓJ

Codzienna pielęgnacja dziecka, czyli sposób, w jaki je podnosimy z podłoża, w jaki nosimy na rękach, jak odbijamy, w jaki sposób trzymamy przy karmieniu, jak zakładamy ubranka, czy zmieniamy pieluszki, może mieć duże znaczenie dla rozwoju maluszka. Rodzice są pierwszym frontem terapeutycznym dla dziecka 🙂 Przez swoje działania, mogą maluszkowi bardzo pomóc w rozwoju lub też, niestety, troszkę ten rozwój przyhamować. To, w jaki sposób się opiekujemy maluchem, może albo wspierać go w rozwoju, a nawet działać jak rehabilitacja i wczesne wspomaganie rozwoju, albo trochę maluchowi ten rozwój utrudniać przez nieprawidłowe podnoszenie i noszenie. Zapraszamy zatem do poznania tajników tzw. infant handlingu, który wesprze rodziców w prawidłowej pielęgnacji malucha, takiej pielęgnacji, która będzie dziecku pokazywała prawidłowe wzorce ruchu, jednocześnie umożliwiając łagodne przechodzenie do kolejnych etapów rozwojowych i wyciszanie odruchów niemowlęcych.
Handling daje też poczucie bezpieczeństwa rodzicom, dając możliwość znalezienia jak najwygodniejszych pozycji tak dla malucha jak dla rodzica.
W wielu przypadkach to właśnie prawidłowa pielęgnacja pozwala zapobiec powstawaniu częstych u dzieci problemów ruchowych a ponadto w tym pierwszym okresie życia sama w sobie jest wspaniałą stymulacją rozwoju.
Warsztaty to także propozycje zabaw z maleńkim dzieckiem, omówienie doboru kolorów, propozycje stymulacji wzroku, słuchu, organizacji miejsca zabawy dla maluszka w domu.

MODUŁ DRUGI: WARSZTATY CHUSTOWE

ZAPISZ SIĘ JEŚLI CHCESZ:
• by twoje dziecko szybciej się uspokajało i dłużej spało
• odkryć korzyści płynące z bliskiego fizycznego kontaktu z dzieckiem
• pomóc dziecku, gdy boli je brzuszek lub ma kolkę
• wspierać rozwój stawów biodrowych swojego dziecka
• odzyskać dwie wolne ręce

W PROGRAMIE SZKOLENIA CHUSTOWEGO:
• najlepsze wiązania dobrane do potrzeb rodziców i wieku dziecka
• praktyczne wskazówki doświadczonej instruktorki noszenia i fizjoterapeutki
• dużo ćwiczeń praktycznych
• indywidualne sprawdzenie poprawności wiązań przez instruktorkę
• część teoretyczna zawierająca odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania

CO ZYSKASZ:
• praktyczną umiejętność prawidłowego zawiązania chusty
• wiedzę o zasadach układania dziecka w chuście i chustowym BHP
• umiejętność dobrania idealnej dla Ciebie i Twojego dziecka pomocy do noszenia
• praktyczne umiejętności przydatne w codziennej pielęgnacji malucha

HARMONOGRAM:
Warsztat obejmuje naukę dwóch podstawowych wiązań dla odpowiednich dla dzieci od urodzenia: kieszonki i kangurka. Kieszonka jest najczęściej używanym i najprostszym wiązaniem na początek przygody chustowej. Kangurek zaś będzie idealny na lato, przewiewny i wygodny. Oba zapewniają prawidłową pozycję maluszka i wspierają jego rozwój psychoruchowy.

NAJBLIŻSZE TERMINY: 5 lipca (wtorek) i 13 lipca (środa), godz. 11-14
MIEJSCE: Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c (wejście od ul. Przyjaźni)
ZAPISY: info@przywiazanie.szkola.pl
W RAZIE PYTAŃ DZWOŃ: 502-061-483-chusty, 608-283-870 – fizjoterapia
CENA: 120 zł/os płatność w dniu zajęć – za cały pakiet
Jeśli ktoś z Państwa będzie chciał uczestniczyć tylko w jednym module, cena będzie wynosiła 80 zł/os

Zapraszamy!